Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Tradicinių politinių partijų konfrontacija politinių partijų sistemoje ir valdžioje

Tradicinių politinių partijų konfrontacija politinių partijų sistemoje ir valdžioje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Tradicinės politinės partijos samprata. Tradicinės politinės partijos atsiradimo esmė. Tradicinės politinės partijos turinys. Tradicinių politinių partijų konfrontacija politinėje sistemoje. Partinės saviidentifikacijos reikšmė. Valstybės valdymo formos įtaka partijų veiklai. Tradicinių politinių partijų legitimumo problemos. Tradicinių politinių partijų veiklos krypčių lemiami faktoriai politinėje sistemoje. Tradicinės politinės partijos veiklos aspektai valdžios atžvilgiu. Tradicinių politinių partijų veiklos teisės ir garantijos. Išvados. Santrauka. Summary.

Ištrauka

Temos aktualumas. Šiuolaikiniame pasaulyje smarkiai kinta ne tik visos gyvenimo sferos bet ir politinės mities dinamika. Partijų atsiradimo ir įsigalėjimo procesas datuojamas tik XIX am anra puse, tačiau drąsiai galima pasakyti, jog partijos tapo svarbiausiu demokratinės visuomenės politinio gyvenimo fragmnetu. Partijų atsiradimas ne tik leido pasireikšti platesnėms masių idėjoms, ateitį į politiką įvairiems žmonėms tačiau taipogi garantavo natūrialią konkurenciją tarp politinių jėgų, o kaip žinoma konkurencijos faktas daugiausiai leižia išlošti vartotojams, šiuo atveju visai visuomenei. Nors čia situacija nubrėžiau panaudodamas rinkos ekonomikos terminą, tačiau jis objektyviai atspindi partijų ir jų veiklos reikšmę.

Temos problematika. Reikia pažymėti, kad politinei partijai, siekiančiai turėti realią politinę valdžią ir autoritetą visuomenėje, šių požymių nepakanka. Neretai politologai teigia, kad politinė partija yra neįsivaizduojama be keturių dalykų: politinė partija turi turėti daug narių, aiškią politinę programą, tvirta organizaciją ir savo periodinį leidinį.
Verta pažymėti, kad įstatymų leidėjas be sąvokos " politinė partija ", vartoja ir sąvoką " politinė organizacija ". Tačiau ir pagal Politinių partijų ir politinių organizacijų, ir pagal Seimo rinkimų, ir Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymų prasmę šios organizacijos yra teisiškai lygiavertės.

Darbo tikslas. Atsleidžiant kursinio darbo temą siekiama detaliau pažinti ir ištirti tradicinės politinės partijos jėgos persvarą politinėje sistemoje ir išsilaikymo galimybes valdžioje.

Darbo uždaviniai. Nustatytam tikslui pasiekti išskiriami tokie uždaviniai:
• Nustatyti tradicinių politinių partijų esmę ir jų reikšmę valstybei;
• Išanalizuoti partinės savidentifikacijos reikšmę;
• Išskirti tradicinių politinių partijų legitimumo problemas;
• Ištirti tradicinių politinių partijų veiklos aspektus valdžios atžvilgiu.

Darbo metodai. Darbe siekiu atskleisti tike pasaulio partijų raidos tendecijas ir atsiradimo kelius, tiek aptarti Lietuvos specifiką. Kita labai svarbi darbo dalis – nusistatyti partijos sampratą, kuria remsiuosi šiame darbe. Partija, kaip parodys mano darbas, turi ne mažai įvairiapusiškų apibrėžimų ir tikslios sąvokos parinkimas yra neabejotinai aktualus, kadangi pačiame partijos apibrėžime gali glūdėti dauguma jai priskiriamų funkcijų. Plačiai darbe analizuoju partijų tipologijos problemą ir būdus. Pagal partijoms priskiriamus tipus galima labai daug ka nuspresti apie pačia partiją, jos ideologiją ir vietą visuomenėje o kartais ir funkcijas. Funkcijų nustatymas taipogi aktuali mano darbo detalė. Žinoma, visų partijos funkcijų apžvelgti neįmanoma, kadangi tai galėtų būti atskira darbo tema. Kita vertus bandau apibrėžti konkretesnes partijų funkcijas kurios netasiejamos nuo tesioginio jų įvaizdžio ir "paskirties" politinėje arenoje.

Naudojama literatūra. Darbe naudoju gana įvairiapusę ir įvairiakalbę, skirtingas nuomones atspindinčią literatūrą. Teko pastebėti, jog lietuvių kalba literatūros pasirinkimas yra gana ribotas. Gana plačiai rėmiausi darbu "Lietuvos politinės partijos". Ši studija ne tik apžvelgia beveik visas Lietuvos partijas, tačiau taipogi pateikia keleta konceptualių pozicijų partijų raidos ir tipologijos klausimais. Taipogi gausiai naudojau E. Šileikio Politinių partijų institucionalizavimas. Šis darbas gana išsamiai aptaria partijų funkcijas ir teises, tačiau pateikia mažai pavyzdžių ir konkrečios, faktinės informacijos. Bene svarbiausią vietą mano darbe užėmė dvi studijos rusų klaba. Pirmoji tai Дюверже.М. Политические партии. Ši studija prancūzų politologo ir sociologo studija yra pakankamai išsami daugeliu aspektu: aptaria partijos struktūra, kai kurias tipologijos problemas, partijos vietą politikoje. Taipogi pateikia gana išsamią partijų raidos istorija. Kita vertus šioje knygoje autorius pateikia tik savo pasirinkta tipologijos metodą, visiškai neaptardamas kitų. Lbai konkreti, glausta ir informatyvi medžiaga pateikiama Ю.И.Ирхинб, В.Д.Зотов, Л.В.Зотов darbe. Šioje knygoje partijų reikalams yra paskirtas tik gana nedydelis skyrius tačiau jis apžvelgia visus svarbiausius aspektus kuriuos analizavau ir šiame darbe. Labai vertinga buvo R.Herbut studija lenkų kalba, kurią deja dėl ribotų šios kalbų žinių pavyko panaudoti tik iš dalies.
Kaip atskirą informacijos grupę galima išskirtis internetą. Šalia panaudotų straipsnių ir įstatymų, publikuotų internete, labai padėjo Lietuvos politinių partijų svetainės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai15
Dydis39.23 KB
AutoriusPaule
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tradiciniu politiniu partiju konfrontacija politiniu partiju sistemoje ir valdzioje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą