Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Politinės darbotvarkės formavimas

Politinės darbotvarkės formavimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Politinės darbotvarkės sąvoka. Darbotvarkių rūšys ir turinys. Problemų apibrėžimas. Problemų patekimo ir nepatekimo į politinę darbotvarkę priežastys. Žiniasklaida ir viešoji nuomonė. Problemos pobūdis. Simbolių naudojimas. Interesų grupės. Nesprendimų priėmimas. Išvados.

Ištrauka

Daugelis politikos tyrinėtojų laikosi požiūrio, jog politinis procesas turi būti skirstomas į keletą stadijų. Toks požiūris leidžia sukonstruoti modelį, kuriuo remiantis galima sistemingai tirti politinį procesą bei supaprastinti sudėtingą tikrovę. Toks "stadijinis" požiūris turi nemažai kritikų, kurie teigia, jog politinio proceso skaidymas į etapus teikia tik apytikrį, nenatūralų tikrovės vaizdą ir gali klaidinti. Vis dėlto politinio ciklo požiūris tebėra politinio prceso analizės pagrindas.
Šiame darbe siekiama giliau pažvelgti į vieną iš šių politinio proceso stadijų – politinės darbotvarkės formavimą bei problemų apibrėžimą. Tai labai svarbus politinio proceso etapas – juk bet kokios politikos ištakos siejamos su vienos ar kitos problemos pripažinimu. Todėl šiame darbe pirmiausia siekiama apibrėžti politinės darbotvarkės koncepciją, aptarti politinės darbotvarkės rūšis ir suvokti problemų apibrėžimo procesą. Ypatingas dėmesys skiriamas problemų patekimo ir nepatekimo į politinę darbotvakę priežastims – t.y. siekiama suvokti ir išanalizuoti veiksnius, lemiančius, kodėl vienos problemos patenka į darbotvarkę ir yra sprendžiamos, o kitos yra paliekamos nuošalyje ir ilgainiui pamirštamos.
Darbe labiausia gilinamasi į vidinius veiksnius ir išorines jėgas, turinčias lemiamos įtakos darbotvarkės formavimui. Tai žiniasklaida, viešoji nuomonė, institucinis kontekstas (interesų grupės), pačių problemų pobūdžiai ir tipai, simbolių naudojimas politiniame procese. Darbe nesiekiama apžvelgti tokių plataus masto ir labai svarbių veiksnių kaip socialinis, politinis, ekonominis ir tarptautinis kontekstas, nes tai reikalauja kur kas išsamesnio ir sudėtingesnio tyrimo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis27.99 KB
AutoriusDovile
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Politines darbotvarkes formavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2007-01-05 IP: 195.182.67.8
    Aurimas sako

    Tikrai labai geras darbas, issamus, protingai pateiktas, naudotina puiki literatura. ACIU autorei Dovilei.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą