Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Lietuvos ir Baltarusijos santykiai

Lietuvos ir Baltarusijos santykiai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įžanga. Baltarusijos ir Lietuvos politinės sistemos. Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimas įvairiose srityse. Diplomatiniai santykiai. Bendradarbiavimas kultūros ir švietimo srityje. Euroregionai. Ekonominis bendradarbiavimas. Bendradarbiavimas transporto srityje. Lietuvos pozicija Baltarusijos Prezidento rinkimuose. Apibendrinimas.

Ištrauka

Praktiniai dvišalių Lietuvos ir Baltarusijos santykių klausimai, tokie kaip sienos kontrolė, kova su nelegalia migracija ir organizuotu nusikalstamumu, yra aktualūs ir svarbūs ne tik Lietuvai, bet ir visai Europai. Todėl Lietuva aktyviai dalyvauja formuojant Europos Sąjungos Naujosios kaimynystės politiką, apimančią ir santykius su Baltarusija. Lietuva nėra suinteresuota tarptautine Baltarusijos izoliacija, nes tai nepadėtų tolesnei šalies demokratizacijai, ir, kaip kaimyninė valstybė, tęsia pragmatiškus dvišalius santykius su šia šalimi.

Darbo uždaviniai:

• Palyginti Baltarusijos ir Lietuvos politines sistemas.
• Aptarti Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimą įvairiose srityse.
• Apžvelgti Lietuvos poziciją Baltarusijos prezidento rinkimuse (2006 kovo 19d.).


Baltarusijos Respublika yra žemyninė valstybė Rytų Europoje, tarp Lenkijos, Ukrainos, Rusijos, Latvijos ir Lietuvos. Kartais dar vadinama Gudija.
Valstybinė kalba - baltarusių, rusų. Sostinė ir didžiausias miestas - Minskas. Prezidentas - Aleksandras Lukašenka. Plotas - 207 600 km². Gyventojų (2005 liepa) - 10 300 483. Valiuta - Baltarusijos rublis. Nepriklausomybė nuo Tarybų Sąjungos paskelbta 1990 liepos 3d, pripažinta - 1991 rugpjūčio 25d.
1994 m. kovo 15 d. Baltarusijos Aukščiausioji Taryba priėmė naują konstituciją. Pagal šią konstituciją valdymo funkcijos yra padalintos tarp Aukščiausiosios Tarybos ir Prezidento, kuris išrenkamas penkeriems metams ir yra valstybės vadovas. Vykdomąją valdžią vykdo ministrų Taryba vadovaujant ministrui pirmininkui.
Pagal 1996 m. Konstituciją buvo sukurtas dvejų rūmų parlamentas (Nacionalinis susirinkimas). Jis sudarytas iš Respublikos Tarybos ir Atstovų Tarybos. Atstovų Tarybos deputatų rinkimai įvykdomi visuotinės, lygios, tiesioginės rinkimo teisės pagrindu įskaitant slaptąjį balsavimą. Parlamento įgaliojimų trukmės laikas – 4 metai.
Teisminė valdžios šaka nuo 1996 m. pristatoma Aukščiausiuoju teismu, kurio teisėjus paskiria prezidentas, o taip pat Konstituciniu teismu, kurio pusę narių paskiria prezidentas, o pusę išrenka Respublikos Taryba. Pirmininką paskiria prezidentas pritariant Respublikos Tarybai. Konstitucinio teismo narių įgaliojimų trukmės laikas – 11 metų. Prezidentas su Atstovų rūmų pritarimu paskiria ministrą pirmininką ir jo pavaduotojus, nustato vyriausybės struktūrą, priima sprendimus dėl viso vyriausybės atsistatydinimo ar jo atskirų narių. Prezidentas skiria valdžios vykdomųjų organų vadovus visose šešiose valstybės srityse.
Baltarusija yra padalinta į šešias sritis (Bresto, Vitebsko, Gomelio, Gardino, Minsko ir Mogiliovo). Sostinė Minskas laikomas atskiru administraciniu vienetu. Kiekvieną sritį valdo deputatų Taryba, kuri išrenka iš savo narių prezidiumą, dirbantį kaip vykdomasis organas, ir skiriantis skirtingų administracinių skyrių vadovus. Ši valdymo schema kartojasi žemesniuose lygiuose – rajonuose, miestuose, gyvenvietėse ir kaimuose.
Baltarusija yra autoritarinė valstybė. Valstybės galva - prezidentas. Baltarusijos prezidentas yra Aleksandras Lukašenka, pirmą kartą į šį postą išrinktas 1994 m. 1996 m. lapkričio 24 d. vykęs referendumas išplėtė prezidento įgaliojimus, pakeitė valstybinę vėliavą ir himną. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-23
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis19.81 KB
Autoriusvelniuks
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos ir Baltarusijos santykiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 10 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą