Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Lietuvos Respublikos (LR) ir Didžiosios Britanijos (DB) santykiai

Lietuvos Respublikos (LR) ir Didžiosios Britanijos (DB) santykiai

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Užsienio politikos gairės. Didžioji Britanija (DB). Lietuvos Respublikos (LR) ryšiai su Jungtine Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalyste. Tarpšaliniai vizitai. Ambasados. Verslo ryšiai su Jungtine Karalyste (JK). Dvišaliai ekonominiai santykiai. Didžiosios Britanijos ir Lietuvos Respublikos (LR) gynybos politika. Gynybos skyriaus paramos programos. Dvišalė parama. Didžiosios Britanijos (DB) ir Lietuvos Europos Sąjungos (ES) plėtros veiksmų planas.

Ištrauka

2004 metais Lietuva ir kitos regiono šalys įsilies į Europos Sąjungą ir NATO. Taigi atsidursime kokybiškai kitoje geopolitinėje erdvėje, kurioje valstybių santykiai grindžiami solidarumu, tarpusavio pasitikėjimu, o Europos Sąjungoje – ir bendrais įstatymais. Tai svarbus žingsnis jaunai, bet sparčiai bręstančiai mūsų valstybei, siekiančiai kuo greičiau įveikti okupacijos pasekmes ir ekonominį bei socialinį atsilikimą.
Integruotis į Europos Sąjungą ir NATO pradėjome neturėdami didelių finansinių išteklių ar tam specialiai paruoštų kadrų, tačiau matydami aiškų tikslą – sustiprinti mūsų valstybę ir užtikrinti jos sėkmingą ateitį. Nuoseklus visuomenės, politinių partijų ir visų valdžios institucijų darbas smarkiai pakeitė šiuolaikinės Lietuvos veidą.
Dabar tik nuo mūsų priklauso, ar išlaikysime pagreitį ir įsiliesime į euroatlanto struktūras kaip kūrybinga ir pakankamai savarankiška valstybė. Lietuvos ateičiai ypač svarbios tolesnės derybos dėl ES konstitucijos. Be to, nuo gegužės pradėsime dalyvauti ES komitetų ir darbo grupių posėdžiuose, juose reikės apginti Lietuvos poziciją, tačiau nepažeidžiant ir Europos Sąjungos interesų. Turime pasirengti darbui ES institucijose, stiprinti Lietuvos diplomatų ir valstybės tarnautojų europinę ir tarptautinę kompetenciją.
Ne tik vidaus pasirengimas, bet ir aktyvi išorinė politika lemia Lietuvos įtaką Europos Sąjungos ir NATO struktūrose. Sėkmingos iniciatyvos plėtojant santykius su Didžiąją Britaniją stiprina Lietuvos tarptautinį autoritetą. Kita vertus, įstojus į Europos Sąjungą, išsiplės Lietuvos kaimynų geografija, taigi turėsime aktyviau pasidomėti įvykiais Balkanų valstybėse, Artimuosiuose Rytuose ar Šiaurės Afrikoje ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-03
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis26.55 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasDoc. J. Matakas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos (LR) ir Didziosios Britanijos (DB) santykiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas
  • Doc. J. Matakas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą