Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Europos Sąjungos (ES) institucijos (4)

Europos Sąjungos (ES) institucijos (4)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įžanga. Institucijų būstinė. Europos viršūnių taryba. Europos Parlamentas (EP). Teisės aktų leidyba. Biudžetiniai įgaliojimai. Vykdomosios valdžios institucijų kontrolė. Europos taryba. Europos komisija. Teisingumo teismas. Audito rūmai. Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas. Regionų komitetas. Europos centrinis bankas (ECB). Europos investicijos bankas. Europos ombudsmenas. Išvados.

Ištrauka

Institucijos (angl. Institutions, pranc. Institutions, vok. Die Organe) – Europos Bendrijų (toliau EB) steigimo ir Europos Sąjungos (toliau ES) sutartyse numatytos įsteigti institucijos. Jos veikia pagal sutartimis joms suteiktus įgaliojimus ir įgyvendina Europos Sąjungai ir Europos Bendrijai nustatytus tikslus. EB steigimo ir ES sutartyse minimos šios pagrindinės ES institucijos:
Europos viršūnių taryba;
Europos Parlamentas;
Europos Sąjungos Taryba;
Europos Komisija;
Europos Teisingumo teismas;
Audito Rūmai;
Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas;
Regionų komitetas;
Europos centrinis bankas;
Europos investicijų bankas1.
Pirmos penkiosios institucijos yra pagrindinės, todėl pastarųjų pagrindinius bruožus pasistengsiu atskleisti plačiau. Audito rūmai tai audito institucija, Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas bei Regionų komitetas yra konsultacinės ES institucijos, jų veikla, pagrindiniai bruožai bus atskleisti 8,9 šio darbo dalyse.
Be aukščiau išvardintų institucijų noriu išskirti kaip atskirą instituciją – ombudsmeną. Ombudsmeną, taip pavadintą laikantis skandinaviškos tradicijos, nustatytai kadencijai skiria Europos Parlamentas. Jo mandatas leidžia priimti skundus dėl Bendrijos institucijų ir organizacijų. Manau, kad šis institutas tikrai svarbus ir turi būti žinomas kiekvienam LR piliečiui, nes Sąjungos piliečiai, fiziniai ir juridiniai asmenys, turintys leidimą gyventi Sąjungoje, ir asmenys, turintys valstybėje narėje registruotą buveinę, turi teisę kreiptis į ombudsmeną. Plačiau apie tai paskutinėje šio darbo dalyje.
Visos šios institucijos glaudžiai bendradarbiauja veikdamos visų Europos Sąjungos piliečių labui.
Pasirinkta tema aktuali kiekvienam LR piliečiui, ypatingai šiuo metu, kai LR ruošiasi integruotis į Europo Sąjungą, todėl šios žinios apie Europos Sąjungą – Europos Sąjungos institucijas, būtinos kiekvienam visuomenės nariui, kadangi šiandieniniame gyvenime klausimai susije su Europos Sąjunga yra nepaprastai svarbūs.
Šiame darbe remdamasis analizės, lyginamuoju, aprašomuoju, sintezės bei kitais metodais pabandysiu atskleisti pagrindinius ES institucijų aspektus. Remdamasis tiek savo samprotavimais, tiek įvairių autorių literatūra, pabandysiu išaiškinti ES institucijų pagrindinius tikslus,uždavinius, sudėtį, teises ir pareigas, atsakomybę ir kitus klausimus susijusius su ES institucijomis. Kai kuriais atvejais pateiksiu teorines žinias, kurias, manau, privalu žinoti kiekvienam visuomenės nariui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-21
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis30.88 KB
Autoriuslaima
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) institucijos (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą