Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Prezidento rinkimai, nulemiančių kandidato išrinkimą ypatybių apžvalga ir jų įtaka šalies raidai

Prezidento rinkimai, nulemiančių kandidato išrinkimą ypatybių apžvalga ir jų įtaka šalies raidai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Visuomenės ypatumai lėmę šalies vadovų rinkimus. Kandidato įvaizdžio vaidmuo. Dideli visuomenės lūkesčiai ir galimybių ribotumas. Valstybės poreikiai ir Prezidentas. Išvados.

Ištrauka

Šio savarankiško darbo tikslas yra susipažinti su vienu iš politinių procesų, t.y. Prezidento rinkimais, pačia jų specifika nuo Lietuvos nepriklausomybės pradžios. Čia nesivelsiu į teisinius aspektus, kaip reglamentuojama pati rinkiminė procedūra, o nagrinėsiu kokie veiksniai lėmė vieno ar kito kandidato atėjimą į valdžią ir su kokiais sunkumais jiems teko susidurti tapus šalies vadovais.
Galima įvardinti tris pagrindines problemas su kuriomis susiduria tiek Prezidentas, tiek ir pati tauta: 1) neadekvatūs lūkesčiai; 2) nemaži valstybės poreikiai; 3) nedidelis pasirinkimas arba ribotos kandidatų politinės potencijos.
Nuo pat 1992 m. pabaigos, kai tiesioginiai Prezidento rinkimai Lietuvoje buvo surengti pirmąsyk, susiduriama su keista socialine, psichologine įtampa tarp itin didelių, neadekvačių visuomenės lūkesčių ir gana ribotų, konstitucijos apibrėžtų Lietuvos Prezidento, kaip valstybės vadovo, galių. Tie visuomenės lūkesčiai daugeliu atžvilgių nulemti pokomunistinės Lietuvos tikrovės. Apie viską išsamiau bus rašoma toliau šiame darbe.
Savarankiško darbo pabaigoje bus pateikiamos išvados.
Šį darbą reikėtų pradėti nuo visuomenėje vyraujančių požiūrių ir nusistovėjusių įsitikinimų aptarimo, kas savo ruožtu ir nulemia, koks "tautos vadas" ateina į valdžią, t.y. šalies Prezidento rinkimų eigą ir baigtį, ir ko iš išrinktojo kandidato tikimasi.
Kaip žinoma, Lietuvoje mažiausiai iš visų Europos valstybių pasitikima parlamentu. Apie 80% Lietuvos gyventojų nepasitiki išrinkta valdžia. Tad galima teigti, kad tai yra visuomenė, kuri nelinkusi pasikliauti demokratinėmis institucijomis. Šiuo aspektu Lietuva pralenkia visas valstybes, įskaitant net Rusiją ir Rumuniją, smarkiai atsilikdama nuo savo kaimynių Estijos, Latvijos, Lenkijos, kai tuo tarpu Islandijoje net 77% piliečių pasitiki savo parlamentu, o Lietuvoje tokių piliečių skaičius nesiekia nė 10%. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-06
DalykasPolitologijos referatas
KategorijaPolitologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis19.47 KB
AutoriusJolanta
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 prezidento rinkimai [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą