Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Europos institucijų struktūra ir funkcijos

Europos institucijų struktūra ir funkcijos

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Pagrindinės Europos Sąjungos (ES) institucijos. Europos Parlamentas (EP). Europos Sąjungos Taryba. Europos Komisija (EK). Europos Sąjungos teisingumo Teismas. Audito Rūmai. Europos Sąjungos Viršūnių Taryba. Kitos Europos Sąjungos institucijos. Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas. Regionų komitetas. Europos centrinis bankas. Europos ombudsmenas. Europos investicijų bankas. Išvados. Priedai.

Ištrauka

Europos integracijos idėja kilo iš siekio niekada nebeleisti vykti tokioms žmonių žudynėms ir naikinimams, kaip tai vyko per Antrąjį pasaulinį karą. Tokios idėjos autorius laikomas Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robert‘as Schumanas, ją iškėlęs savo kalboje 1950 m. gegužės 9 d. Dabar ši diena švenčiama kaip Europos diena.
Europos Sąjunga – unikali organizacija. Tai daugiau nei šalių konfederacija, bet ir ne federacinė valstybė. Europos Sąjungos sėkmę nemažai nulėmė nepaprasta jos sandara ir tai, kaip ji veikia. Ši organizacija remiasi vadinamaisiais trimis ramsčiais. Pirmasis yra Europos Bendrijos, kurios apima bendrosios rinkos ir pinigų sąjungos, bendros žemės ūkio politikos ir kitas ekonominės integracijos sritis. Šis ramstis priklauso Europos Parlamentui, Europos Sąjungos Tarybai, Europos Komisijai, Europos Teisingumo Teismui. Antrasis ramstis – bendra užsienio ir saugumo politika, o trečiasis – tai bendradarbiavimas teisingumo ir vidaus reikalų srityse. Europos Sąjungos valstybės narės įsteigė bendras institucijas, kurioms atidavė dalį savo suvereniteto, kad šie svarbūs klausimai būtų demokratiškai sprendžiami Europos lygmeniu.
Šio darbo tikslas – pristatyti Europos Sąjungos institucijas, jų struktūrą bei pagrindines funkcijas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis20.54 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos instituciju struktura ir funkcijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą