Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Tarptautinis terorizmas, kovos su juo patirtis bei perspektyvos

Tarptautinis terorizmas, kovos su juo patirtis bei perspektyvos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839
Aprašymas

Įvadas. Terorizmo samprata. Terorizmo kilmė ir apraiškos istorijoje. Terorizmo apibrėžimas. Terorizmo tipologija. Tarptautinis terorizmas – globalus iššūkis saugumui. Tarptautinio terorizmo pradžia. Tarptautinis terorizmas – "naujasis" terorizmas – kas tai? Tarptautinis terorizmas ir globalizacija. Realijos ir perspektyvos kovoje su tarptautiniu terorizmu. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) antiteroristinė kampanija: invazija į Afganistaną, karas Irake. Kiti kovos su terorizmu aspektai. NATO ir Europos Sąjunga (ES) kovoje su tarptautiniu terorizmu. Kova su tarptautiniu terorizmu: vertinimas ir perspektyvos. Išvados.

Ištrauka

Pasibaigus karų laikotarpiui, pasauliui iškilo nauja grėsmė, kuri yra labai neapibrėžta, kuri kelia siaubą kiekvienam žmogui, kurios kol kas niekas negali sustabdyti – tarptautinis terorizmas. Šiandien laikraščiai mirga nuo publikacijų apie šį reiškinį, kuris kelia grėsmę visam pasauliui, nes yra visiškai nežinoma, ko iš to tikėtis. Tarptautinis terorizmas tapo ypač aktualia tema po rugsėjo 11 – osios įvykių Jungtinėse Amerikos Valstijose, kai užgrobti lėktuvai rėžėsi į Pasaulio Prekybos Organizacijos pastatus. Tai buvo pats žiauriausias ir labiausiai pavykęs teroro aktas, per visą istoriją. Terorizmas nėra naujas dalykas, tik anksčiau jis nebuvo įžengęs į tarptautinę areną. Viskas vykdavo valstybių viduje. Šiame darbe bus akcentuojama, kas yra tarptautinis terorizmas ir kaip pasaulis su juo kovoja. Ši tema yra gana aktuali, nes visos pastangos sunaikinti terorizmą kol kas yra bergždžios. Jungtinės Amerikos Valstijos naudoja tik jėgą ir tikisi, kad tik taip pavyks sunaikinti terorizmą, tačiau visiškai neįsigilina į tą faktą, kad ne vien jėga lemią pergalę. Jungtinės Amerikos Valstijos atsiribodamos nuo viso pasaulio ir bandydamos išspręsti problemą vienos labai klysta. Pasaulis smerkia terorizmą bei yra pasirengęs padėti ir tik laukia kada jo paprašys tos pagalbos. Taigi išskiriant problemą galima pasakyti, kad Jungtinėms Amerikos Valstijoms norint įveikti šį skaudų išbandymą reikia įsigilinti į terorizmą plačiau, negu ji įsigilina dabar. Svarbiausia tai, kad kovojama su jau atsiradusiomis pasekmėmis, tačiau neįsigilinama į tarptautinio terorizmo atsiradimo priežastis, ištakas. Tuo labiau, kad įvairiose pasaulio šalyse vykdomi teroristiniai veiksmai yra panašūs vykdymo metodais (smurtas), tačiau teroristų tikslai ir uždaviniai yra visiškai skirtingi. Todėl būtina kiekvieno teroristinio akto atveju apčiuopti veiksmo atsiradimo šaknis, priežastis. Tik padarius tokių veiksmų kruopščią analizę, galima tinkamai parinkti prevencines priemones ir efektyviai jas įgyvendinti, kad panašūs teroristiniai veiksmai duotoje šalyje ar regione nepasikartotų.
Rašant šį kursinį darbą, susidūriau su įdomiu reiškiniu, būtent literatūros pasiskirstymu. Gana įdomus faktas, kad visiems žinomas ir apytikriai suprantamas toks reiškinys kaip terorizmas ir jo prevencija yra gana mažai išnagrinėtas mūsų regione. Lietuviškos publikacijos apsiribojo tik faktų pateikimu, o rimtesnės mokslinės analizės radau labai mažai ir tik apie rugsėjo 11 – osios įvykius. Publikacijų užsienio literatūra radau daugiau, tačiau ir čia neapsieita be vienpusio požiūrio į šį reiškinį. Daugelis autorių akcentuoja daugiausiai Amerikos požiūrį į tarptautinį terorizmą, tačiau mažai akcentuoja jo prevenciją. Terorizmas apibūdinamas, kaip reiškinys apskritai, akcentuojami įvykiai, pateikiama jų analizė, bet niekas praktiškai nerašo apie tai, kas yra terorizmas, jo prevencija, o tai ypač aktualu, žinant, kad tik prevencijos pagalba galima sunaikinti blogybę. Tiek lietuvių, tiek užsienio autoriams svarbiausia pateikti tik sukrečiančius faktus, kurie neįgalina nagrinėti šios problemos iš esmės. Taigi nors problema ir yra aktuali, bet vis dėlto literatūros ir rimtesnių šios problemos analizių yra ganėtinai mažai. Vis dėlto bandysiu panagrinėti šią problemą iš esmės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-05
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai30
Dydis60.5 KB
AutoriusDorota
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. V. Anuškevičius
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautinis terorizmas kovos su juo patirtis bei perspektyvos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

 • 2006-04-28 IP: 213.197.129.54
  Kristina sako

  Paprastu stiliumi parašytas išsamus darbas, puikiai struktūruotas, nuoseklus minčių dėstymas. Yra išnašos.

 • 2005-12-14 IP: 212.122.75.49
  rita sako

  daug temu ir potemiu.itraukta 2000-2004 m. informacija. truksta foto ir statistiniu diagramu. tiks vietoj referato.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
 • Kursiniai darbai
 • 37 puslapiai 
 • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
 • doc. dr. V. Anuškevičius
 • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą